איך לבצע פרמוט מחשב בצורה טובה

בין אם מדובר בעסק ובין אם באדם פרטי, המחשב עלול להיות עמוס מדי ולגרום לתקלות ולתפוקה איטית.

המאמר ידון בשאלה איך לפרמט את המחשב בצורה יעילה.

 

למה צריך לפרמט את המחשב?

פירמוט מחשב נעשה במקרים בהם המחשב עובד באיטיות. פתיחת המחשב תגרום לתוכנות ולקבצים לעלות לאט, ייקח זמן למערכת ההפעלה, האופיס ולחלונות השונים לעלות ולעיתים יופיעו חלונות שכלל לא פתחנו. עומס הקבצים, התוכנות, המסמכים, הסרטונים והתמונות שתופסים חלק גדול מהזיכרון של המחשב גורמים לו להיות איטי במיוחד. בנוסף, ייתכן והוא אינו תקין מסיבות אחרות ולפיכך יש לפרמט אותו. כשמדובר בעסק, המחשבים שלו צריכים לתפקד באופן שוטף, במהירות ולאפשר לו לתפקד ביעילות. העסק אינו יכול להרשות לעצמו להתעכב וחייב לפתור בעיות כמו וירוסים ובאגים במחשב במהירות. גם עצמאים העובדים מהבית ואפילו ילדים שמתעצבנים על המחשב האיטי שלהם יהיו צריכים בסופו של דבר לפרמט אותו.

 

מחשב כמו חדש

פרמוט המחשב מביא לכך שכל המידע על המחשב נמחק ולמעשה המחשב מאותחל ועובד על מערכת נקיה ומהירה. על מנת לא לאבד את המידע והחומר שיש על המחשב יש לבצע את הפרמוט באמצעות טכנאי מחשבים מיומן ומקצועי. במידה ומפרמטים לבד יהיה קשה מאוד לשחזר קבצים או חומרים הכרחיים וייתכן גם שלא יהיה ניתן כלל לשחזר אותם. כל החומרים צריכים להיות מגובים בדיסק חיצוני ובענן כדי שלא ימחקו לתמיד. טכנאי המחשבים יהיה יעיל גם במקרים בהם קורות תקלות טכניות בזמן הפרמוט. לאחר מכן הטכנאי יסרוק את התוכנות והקבצים בתוכנה מיוחדת לאיתור וירוסים ויעלה אותם מחדש על המחשב המפורמט. באותו אופן, במידה ויש תקלה המחייבת את החלפת המחשב עדיף לרכוש מחשב מחודש מאשר מחשב חדש. מדובר על מחשב זול יותר ממחשב חדש ואיכותי לא פחות שמוצע ללקוחות מעודפי ייצור, מתצוגה או מחשבים שהוצאו מאריזתם אך לא השתמשו בהם.

 

כיצד מעלים תוכנות למחשב מחודש או מפורמט?

לאחר פרמוט המחשבים או רכישת מחשבים מחודשים טכנאי המחשבים יצטרך להגדיר את הגדרות המפתח, שפת המערכת ולהעלות מערכת ווינדוז חוקית. הוא יגדיר גם את נפח האחסון על מנת שיכיל מידע גדול, יאתחל את הכוננים ועוד. עסקים החוששים מפרמוט המחשב יתאים להם יותר המחשב המחודש. ביחד עם זאת, אם הפרמוט נעשה בצורה מקצועית והחומרים מגובים אין סיבה לדאגה. עסקים המחזיקים בטכנאי מחשבים צמוד יכולים לסמוך עליו שיעשה את העבודה כמו שצריך ובמידה ויהיו תקלות בגיבוי יוכל לשחזר את החומרים החסרים באמצעות תוכנות מתוחכמות. עסקים ופרטיים שאינם משתמשים בטכנאי מחשב קבועים יוכלו לבדוק המלצות באמצעות האינטרנט או לקבל חוות דעת ממכרים. ישנם פורומים שונים באינטרנט שמדרגים את בעלי המקצוע על פי חוות דעת הגולשים ושם ניתן למצוא טכנאים מומלצים.

 

שולחן עבודה

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
איש מקליד

מידע נוסף בנושא

איך ניתן למצוא ניירות גלגול אונליין

ישנן הרבה אפשרויות לעשן ולהשתמש בטבק, למשל: אידוי עם וופורייזר, פייפ או סיגריה אלקטרונית ובכל זאת, מרבית המעשנים מעדיפים להשתמש בשיטה הקלאסית של ניירות גלגול.

איך מעצבים תמונה לקנבס אונליין

כולנו מכירים את הכיף והיופי בבחירת תמונות מיוחדות לקישוט הבית, אחת הדרכים המוכרות ביותר זה כמובן הקנבס. תמונות המודפסות על בד קנבס איכותי, עוטפות מסגרת

מהם העסקים שתתאים להם מרכזיה בענן

עסקים כיום צריכים להתאים את עצמם לאקלים הטכנולוגי. כיום לקוחות לא מגיעים לעסק לשאול שאלות באופן פרונטלי, אלא מצפים למענה טלפוני נגיש בכל זמן ביום.