איך לקודד מכל דפדפן אינטרנט עם ילדים

אנו חיים כיום בעידן החנונים – רבים מהעובדים בשכר הגבוה ביותר, או בעלי העסקים העשירים ביותר, הם חלק מהעולם הדיגיטלי. לכן, הגיוני שנרצה לעודד את ילדינו ללמוד עוד על קידוד וטכנולוגיה אפילו בשלב מוקדם. לא מדובר רק בכסף שהם ירוויחו או עד כמה הם עשויים להיתפס מגניבים. מדובר בשיתוף פעולה, תקשורת, יצירתיות, חשיבה ביקורתית, פתרון בעיות ומיומנויות אחרות שהם יפתחו ככל שילמדו לקודד. נסביר כאן איך להתחיל את תהליך למידת הקידוד עם הילדים.

 

איזה שפת תכנות כדאי ללמד ילדים?

ללמוד לקודד זה כמו ללמוד שפה חדשה, כן, שפה. זה יכול להיות קשה בהתחלה, אך כאשר לומדים את המבנה של השפה, מתחילים לראות שיפור ומרגישים נוח יותר ויותר עם השפה, עד שבסופו של דבר מסוגלים לדבר אותה.

העניין בלימוד קידוד לילדים הוא לוודא שהם נהנים בזמן שהם עושים זאת. אם תתחיל ללמד את ילדיך את שפות התכנות המסובכות ביותר, אתה עלול להבהיל אותם ולשעמם אותם אפילו לפני שהתחלת ללמד את השפה!

למזלנו יש שם שפות תכנות drag-and-drop! משמעות הדבר היא כי במקום שיהיה עליהם להקליד שורות קוד, ילדים יכולים בבלוקי פקודות צבעוניים, אווטרים או סימולטורים מקוונים כדי להתחיל לתכנת בצורה יותר קלה. יש הרבה שפות תכנות חזותיות, אבל שימוש בכרטיס מיקרוביט, הוא פשוט ביותר וקל ללמידה. ילדים מקבלים סיפוק כמעט מיידי בכך שהם רואים את הסימולציות והפעולות של גושי הפקודה שהם גררו ושחררו על לוח התכנות שלהם.

 

איך לגרום לילדיי להתחיל?

הדרך הטובה ביותר לגרום לילדים להתחיל היא לגרום להם להבין שתכנות נמצא בכל מקום -מהמחשבים שלהם ועד לשעונים שלהם! ברגע שהם יבינו את זה, עליכם לעורר את העניין שלהם – לדבר איתם על איך משחקי וידאו או רובוטים לא היו קיימים ללא תכנות בהחלט יעזור עוד יותר!

אם אתם לא בטוחים איך להתחיל, תוכלו תמיד להראות להם סרטונים בנושא, או לקחת אותם לחוג שעוסק במחשבים ותכנות. כך לא רק תחשוף אותם לקידוד, אלא גם תכיר להם אנשים שמתעניינים בתחום.

חשוב שהם יתחילו בקטן, ומיקרוביט נותן לילדים את הפלטפורמה המושלמת לכך. הם מתחילים לעבוד עם חסימות קידוד חזותיות ורואים סימולציה בזמן אמת בדפדפן שלהם או במיקרוביט שלהם. הם יכולים להתחיל בתצוגות LED פשוטות, להתקדם מעט למשחק של אבן נייר ומספרים, ובסופו של דבר להתחיל לפתח פרויקטים בעצמם. לבסוף, הם יעברו ללמוד על שפות התכנות המורכבות יותר.

 

איך למידת תכנות תעזור לילד שלי?

תכנות יעשה פלאים לילדים שלכם, וילמד אותם כישורים שהם לא ילמדו בבית ספר או בשום מקום אחר. אפשר לילדיך ללמוד ולשלוט במיומנויות תכנות ומדעי המחשב, ותראה אותם מפתחים שיתופי פעולה, תקשורת, יצירתיות, חשיבה ביקורתית, פתרון בעיות ועוד מיומנויות חיוביות רבות.

 

כרטיס

תוכן עניינים
לחצו כאן ושתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספר
כללי
הברכות היומיות שכל יהודי צריך להכיר

חשיבות הברכות בחיי היהודי במהלך כל יום בחיי היהודי, מרגע הקימה בבוקר ועד לעצימת עיניו רגע לפני שהוא שוקע בשינה, נפגש היהודי עם צורה מיוחדת של הודיה לאלוקיו. צורה זו