הנגשת מסמכי PDF

האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מחיינו כבר זמן רב, כמובן כשזה נוגע לעבודה וללימודים.

האינטרנט מנגיש תחומים רבים בחיינו והופך אותם קלים יותר לשימוש – קופות חולים, בנקים, ואפילו קריאת ספרים והזמנות כרטיסים להופעה.

הנגשת מסמכי PDF הינו הליך הכרחי עבור אנשים עם מוגבלויות. 

 

במאמר הבא נסביר כיצד זה עובד

כיום, אתרי האינטרנט חייבים לעמוד בדרישות מסוימות בהתאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות – או בשם אחר, התאמות נגישות לשירות כמפורט בתקנה 35 בנוגע להנגשה של תכנים באתרי האינטרנט ובהתאם לת"י 5568.

בהמשך נסביר את המשמעות מאחורי הליך הנגשת מסמכי PDF וקבצים שונים עבור אנשים בעלי מוגבלויות שונות.

 

מהו מסמך או קובץ מונגש?

מסמך מונגש הוא קובץ אינטרנטי הניתן להורדה מהאינטרנט – והוא חייב לעמוד בתקן החייב למסמכים וזאת בהתאם לתקנות הרלוונטיות לנגישות השירות.

בדרך כלל מדובר בהנגשת מסמכי PDF  שעלו לאתר מסוים, אך זה רלוונטי גם עבור קבצי וורד, power point  ו – exel.

מסמך/ קובץ נגיש שעומד בתקן יאפשר לגולש בעל מוגבלות לקבל את המידע בצורה אידיאלית – לדוגמא, אדם עיוור שגולש בעזרת תוכנת עזר.

 

למי זה מסייע?

הנגשת מסמכים מסייעת לאנשים בעלי מוגבלות פיזית.

לדוגמא, אנשים עיוורים או בעלי לקויות ראייה שונות, אנשים בעלי לקות קוגניטיבית, וכן אנשים חרשים וכבדי שמיעה, ובאופן כללי לכל מי שאין ביכולתו לצרוך תוכן ברשת בצורה תקינה מכיוון שהם סובלים מלקות מסוימת.

 

אילו קבצים ומסמכים חובה להנגיש?

חלה חובה להנגיש כל מסמך שניתן להוריד מאתר אינטרנט – קבצי PDF, power point, WORD  וכדומה.

גופים וחברות רבות מנגישות מסמכים וקבצים רבים כמו ברושורים שונים, חוקים, הודעות שונות לציבור הרחב וכן דוחות חברה וכל היוצא בזאת.

 

כיצד מנגישים מסמך PDF

הנגשת מסמך PDF מורכב מכמה שלבים.

  • ייבוא הקובץ לתוכנה
  • תיוג של הרכיבים הרלוונטיים בדפים ובהתאם לתקנות

כמו כן, חלה חווה לוודא מבעוד מועד שכל המידע אכן נגיש לחלוטין לקורא מסך ולניווט מקלדת וכן שהוא מוצג בסדר נכון בכל הנוגע לחוויית קריאה.

בנוסף, יש לבדוק שהדף אכן עומד בכל התקנות המתייחסות לעיצוב ותוכן הטופס.

 

מדוע כדאי לבצע הנגשה?

כאמור, ישנה השתכללות כללית בהנגשת קבצים, וקיימת אפשרות קלה ויעילה בה גולשים יכולים למלא טפסי הרשמה אונליין במהירות, גם אם מדובר בטפסים מורכבים וארוכים במיוחד – ההנגשה חוסכת זמן רב לממלא הטופס וכן לחברות ששולחות את הטפסים הללו.

כלומר, מכיוון שהטפסים מגיעים בצורה דיגיטלית ובכתב ממוחשב, נחסך זמן רב על העבודה עם הניירת וטיפול בבקשות שונות או מילוי הטפסים בצורה ידנית.

מומלץ להיעזר בסיוע מחברה המציעה נגישות ושיווק באינטרנט – כזו שעובדת יחד עם הגופים הרלוונטיים אשר מתעסקים בנושא הנגשה בדיגיטל.

 

מקדם אתרים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מסך

מידע נוסף בנושא

איך לצלם את המסך של המחשב

צילום מסך (screenshot) זה בעצם "להקפיא את הרגע" – להפוך לקובץ תמונה את מה שמופיע כרגע על מסך המחשב שלנו. מתי נרצה לצלם את המסך

מאיפה קונים דשא סינטטי?

  כולנו מכירים את הרגע הזה שבו אנחנו מחליטים כי הגיע הזמן לקנות מוצר מסוים שאנחנו זקוקים לו כבר הרבה זמן. לאחרונה אנו מוצאים את

4 מכשירי הסלולר הכי שווים!

כבר עברו יותר מ- 10 שנים מאז שנכנסו הסמארטפונים לחיינו ושינו את העולם, וכבר קשה לדמיין ולהיזכר איך החיים היו נראים בלעדיהם. רכישה של מכשיר

הכירו את סמסונג גלקסי A23

התמורה המצויינת בהתאם לטווח המחירים הבינוני, האיכות הבלתי מתפשרת של סמסונג ומצלמות שפשוט ישנו לכם את כל החוויה. מה מיוחד בגלקסי A23?   בואו נסתכל

כיצד מחשבים את החסכונות?

אם הכסף שלכם מושקע כרגע בתוכניות כאלה ואחרות או במכשירים פיננסיים כלשהם, אנו מניחים כי תשמחו לדעת מה הוא גובה החיסכון שלכם כעת, ולאילו סכומים