אילו יחידות טכנולוגיות קיימות בצה"ל ואיך מתקבלים אליהן?

במהלך השנים האחרונות צה"ל שם דגש גדול על ההתקדמות הטכנולוגית בתור כלי לקידום המטרות השונות שלו. מסיבה זו, קיימות כיום שלל יחידות טכנולוגיות שנעזרות בחיילים עם מיומנויות שונות ומקנות להם הרבה ידע וניסיון שיכולים לשמש אותם בהמשך בעולם ההייטק. היחידות הטכנולוגיות השונות דורשות כישורים ספציפיים ויש להן תהליכי מיונים קפדניים. רוצים לשמוע עוד על יחידות אלה ותנאי הקבלה? נפרט על כך במאמר שלפניכם.

 

מסלול שחקים

מסלול שחקים הוא מסלול יוקרתי במיוחד שמיועד לצעירים להם יש מוטיבציה גבוהה ורצון להתעמק בפיתוח ומחקר של שלל טכנולוגיות חדשניות, פעולות סייבר ומתמטיקה ברמה גבוהה. מסלול זה פותח לכם דלת לשירות מעניין וחשוב מאין כמוהו, והוא כולל תהליך הכשרה ארוך אך מועיל ומלמד מאוד. לאחר ההכשרה תוכלו להיות משובצים באחד משבעה מסלולי השירות השונים בכל רחבי הארץ.

שימו לב שבגלל האופי הייחודי של המסלול הזה, מי שמשרת בו נדרש לחתום קבע של לפחות חצי שנה ולעיתים גם יותר. כדי להתקבל למסלול שחקים, צריך להיות בעלי נתונים ספציפיים. הקב"א שלכם צריך להיות 54 ומעלה והדפ"ר 70 לפחות. אם הנתונים ההתחלתיים שלכם מתאימים, אתם תזומנו ליום מיונים שכולל מבחנים פסיכוטכניים, מבחנים במתמטיקה מומצאת ועוד. תצטרכו לעבור גם מבחן אישיות ובהמשך הדרך ראיון אישי וסיווג בטחוני.

חייל זוחל על הדשא

מסלול גאמא סייבר

מסלול גאמא סייבר הוא חלק מחיל המודיעין ומיחידת 8200 המובחרת. מדובר בתוכנית שמציעה את התפקידים הטכנולוגיים האקסקלוסיביים ביותר, בתחום התכנות, אבטחת מידע, בדיקות תוכנה ועוד. אנשים רבים שמסיימים ביחידת 8200 יוצאים משם אל עבר קריירה מזהירה בתחום ההייטק, לכן המון צעירים מעוניינים להצליח להתקבל אל היחידה.

כדי לעשות זאת, צריך להגיע עם בגרות מלאה ו-5 יחידות לימוד במדעי המחשב (רצוי גם 10 אם יש לכם אפשרות לכך). הדפ"ר שלכם צריך לעמוד על 60 לפחות. יש לעמוד במבחנים הפסיכוטכניים בהצלחה. המועמדים המתאימים יזומנו למבחנים מותאמים למסלול זה ולאחר מכן לראיון אישי בו ייבחנו היכולות שלהם. כדי להגביר את הסיכוי שלכם להתקבל לגאמא סייבר, מומלץ לקחת קורס הכנה ל-8200 בו יילמד כל החומר הרלוונטי למבחן.

 

יחידה 81

יחידה 81 היא יחידה של אגף המבצעים המיוחדים והיא מחפשת תמיד חיילים יצירתיים, שיודעים ללמוד מהר, שיש להם חוש טכני גבוה ויכולות חשיבה חדות. היחידה הזו עוסקת בטכנולוגיות מיוחדות ובהטמעה שלהן במערכות הצבאיות השונות. תנאי הקבלה ליחידה זו משתנים בין מסלולים, אבל דורשים לרוב קב"א של לפחות 52 ודפ"ר 60 ויותר. המיונים כוללים סדרה של מבחני ידע מותאמים, ראיונות ותהליך סיווג בטחוני.

 

לסיכום

קיימות מספר יחידות טכנולוגיות מובחרות בצה"ל שרבים רוצים להתקבל אליהן. כדי לעשות זאת יש לקבל ציונים גבוהים במבחנים בצו הראשון, ולאחר מכן לעבור את תהליך המיון הייחודי.

קבוצה של חיילים צבאיים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מגפיים צבאיות עם דגל ישראל

מידע נוסף בנושא

הכירו את המערכות שיעזרו לכם לשמור על בית מוגן מפריצות

הביטחון האישי וביטחון הבית הם נושאים חשובים שמעסיקים רבים מאיתנו. בשנים האחרונות, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו להיעזר במערכות חדשניות לשמירה על בית מוגן מפריצות וגניבות – זה הזמן להכיר אותן.   אזעקה אחת המערכות הבסיסיות ביותר היא מערכת האזעקה. כאשר המערכת מזהה פעילות חשודה, היא משמיעה אזעקה

מהו טיפול PRP ולאילו מצבים הוא מסייע?

טיפולי PRP נעשים תוך שימוש בחומר ביולוגי שכולל פלזמה שעשירה בטסיות דם. יודעי דבר בתחום יוכלו להעיד שניתן לטפל באמצעותם במצבים רפואיים שונים. בשורות הבאות

איך להפוך את סעודת השבת למושלמת

כל אחד מאתנו מכיר את הציפיה הגבוהה לסעודת שבת. ההמתנה לריחות, הטעמים והישיבה המשותפת מסביב לשולחן הערוך, אך מעטים הם אלה שמכירים בטיפים שיהפכו את

אילו סוגי רמקולים קיימים בשוק?

בעולם האודיו קיים מגוון רחב של סוגי רמקולים, המיועדים לשימושים שונים ולהעדפות אישיות מגוונות. בין סוגי הרמקולים הנפוצים ביותר ניתן למצוא רמקולים ביתיים, רמקולים ניידים,