כיצד אוטומציה ביתית יכולה לחסוך לך זמן וכסף

בשנים האחרונות, חל שינוי מטורף ובקצב מסחרר בקרב הסמרטפונים, הנגישות והממשק הנוח בין בני האדם למערכות הטכנולוגיות השונות.

זה מתבטא גם בבתים החכמים, שכן משתדרגים לעת עתה, ומעניקים נוחות רבה לדיירי הבית.

האוטומציה היא חיבור של מערכות הבית למערכת אחת משותפת, ודרכה ניתן לשלוט בכל מערכות הבית שנבחר לשלוט בהן.

מעולם לא היה קל יותר לחיות בתוך הבית שלנו, לולא האוטומציה החדשנית בעידן המודרני.

 

האוטומציה רק נשמעת מילה מרתיעה

אבל האמת, שהיא מילה מרגיעה. אוטומציה פירושה חיבור של כלל המערכות השונות בבית, למערכת אחת, שדרכה ניתן לשלוט בכל המערכות. אז דמיינו לכם שאתם עם הסמרטפון בחדר, ואתם באמצע שיחת וידיאו חשובה במחשב, שכחתם לכבות את האור בסלון ואתם מצטערים על החשמל המתבזבז ומחשבה זו מציקה לכם.

עם האוטומציה, הנכם יכולים לכבות את האור בסלון מבלי להתאמץ, רק באמצעות קליק אחד והעסק נפתר. האוטומציה כוללת בתוכה שלל יתרונות ובינהם גם הפתרון לבעיית צריכת החשמל הסתמית, שכולנו מכירים.

 

אין חסרונות – רק חסכונות

השליטה במערכת אחת מסודרת, מעולם לא הייתה קלה יותר ונוחה לבני האדם. דרך מערכת אחת, ניתן להיות בכל מקום בעולם ולקיים מגוון שירותים בתוך הבית ללא שהות בו. אם אנו בנסיעה ארוכה ומתישה, כבר מתקרבים לבית וברצוננו להדליק דוד ולהתקלח, ניתן להדליקו עם הסמרטפון. ואם זה לא מספיק, בית חכם מקנה את האפשרות להציב טיימר בהדלקת הדוד, ולהכווין את הדלקתו בשעה הנוחה לנו.

 

מבחינה כספית, אתם חייבים אוטומציה ביתית

האוטומציה הביתית הנה הממשק הנוח ביותר והחוויתי בעולם מתפתח כמו שלנו. אמנם התקנתה בתוך הבית כרוכה בעלות כספית גבוהה, אך היא בהחלט תורמת לשנים רבות וגורמת לחסכון כספים בביתנו.

אנו מכוונים את המערכת לפי רצונותינו, ומגדירים אותה על פי מבוקשנו, ובכך היא מחזירה לנו טובה עם נוחות השימוש בה.

נכון ל2021, אין עדיין מספיק היענות ונכונות של כלל אוכלוסיית העולם להפחית בצריכת החשמל ובצמצום האנרגיה. עם אוטומציה ביתית, ישנם חיישנים למשל במנורות, הקולטים אי תנועה ובהתאם לכך מכבים את האור. וישנם חיישנים רבים התורמים להפחתת האנרגיה הנצרכת בבית, כמו למשל כיוון שעון דוד השמש כך שיפעל רק עד הזמן שהגדרנו, ולא מעבר לכך במידה ושכחנו לכבותו.

 

המהפכה כבר כאן – ואנו חלק ממנה

אין מה לעשות. אנו חיים בעידן שבו הפיתוח החברתי, הכלכלי והסביבתי גבוה מתמיד. לפני כמה שנים, הסמרטפונים כלל לא היו נפוצים אצל מבוגרים רבים וגם זקנים. אך עם השנים, גם המבוגרים משתמשים בסמרטפונים משום שפשוט אין להם דרך אחרת.

אז הדרך החכמה ביותר היא לעבור לאוטומציה ביתית כשדובר במערכות הבית שלנו, שכן היא גם יעילה, וגם חסכונית בזמן ובכסף שהם המשאבים הכי יקרים לנו כיום. אם נרצה ואם לא, אנו מתפתחים בצעדי ענק.

מכשיר חכם

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מכשיר חכם

מידע נוסף בנושא

איך לצלם את המסך של המחשב

צילום מסך (screenshot) זה בעצם "להקפיא את הרגע" – להפוך לקובץ תמונה את מה שמופיע כרגע על מסך המחשב שלנו. מתי נרצה לצלם את המסך

מאיפה קונים דשא סינטטי?

  כולנו מכירים את הרגע הזה שבו אנחנו מחליטים כי הגיע הזמן לקנות מוצר מסוים שאנחנו זקוקים לו כבר הרבה זמן. לאחרונה אנו מוצאים את

4 מכשירי הסלולר הכי שווים!

כבר עברו יותר מ- 10 שנים מאז שנכנסו הסמארטפונים לחיינו ושינו את העולם, וכבר קשה לדמיין ולהיזכר איך החיים היו נראים בלעדיהם. רכישה של מכשיר

הכירו את סמסונג גלקסי A23

התמורה המצויינת בהתאם לטווח המחירים הבינוני, האיכות הבלתי מתפשרת של סמסונג ומצלמות שפשוט ישנו לכם את כל החוויה. מה מיוחד בגלקסי A23?   בואו נסתכל

כיצד מחשבים את החסכונות?

אם הכסף שלכם מושקע כרגע בתוכניות כאלה ואחרות או במכשירים פיננסיים כלשהם, אנו מניחים כי תשמחו לדעת מה הוא גובה החיסכון שלכם כעת, ולאילו סכומים