מהם אתרי צ'אטים וכיצד הם עדיין נשארים רלוונטיים במאה ה – 21

שנת 2022, המאה ה-21. מה זה אומר מבחינת מדיה חברתית: אינסטגרם, פייסבוק, וואטסאפ, טוויטר ובטוח יש עוד פחות מוכרים ומהם בעצם כל האפליקציות האלה, אפשרות תקשורת עם אנשים דרך מסך ללא יכולת להסתיר את עצמך. הכל פרוץ היום ואין באמת יכולת לדבר עם מישהו בצורה אנונימית. כאן נכנסים לתמונה אתרי הצ'אטים. זוכרים אותם? הם היו מאד פופולריים בשנות ה-2000  המוקדמות.

 

קצת על אתרי צ'אטים

לכל מי שנולד משנות ה-2000 ומעלה, נסביר שאתרי צ'אטים הם אתרי התכתבויות בצורה אנונימית. פותחים חשבון עם איזה שם שרוצים ושמים את המידע שרוצים מבלי להיחשף באמת. בצורה כזו ניתן לנהל צ'אטים עם אנשים שונים דרך המקלדת. לכל אתר אינטרנט כמעט היה אתר צ'אט ייעודי: וואלה, תפוז, YNET  וכדומה. צ'אט פופלרי מאד היה של וואלה צאט. הצ'אטים שימשו כאתרי היכרויות וזאת הייתה דרך מאד ידועה ונפוצה למצוא בן או בת זוג.

 

רלוונטיות היום

כאמור, כולם היום באינטרנט, כולם חשופים וכולם נחשפים. אין הרבה אנשים ללא חשבון פייסבוק/אינסטגרם/וואטסאפ/טוויטר ולרוב יש אפילו את כל החשבונות יחד. הערוצים האלו מאפשרים גם לפרסם מוצרים או שירותים ובעצם מספקים פרנסה למשתמשים רבים שמנצלים את הפלטפורמה הזאת. אז איך הם עדיין רלוונטים?? אנונימיות היא שם המשחק, לא לכולם מתאים להיחשף בצורה כזאת ויש אוכלוסייה שלמה של אנשים שמעדיפה לנהל תקשורת עם אנשים אחרים באמצעות צ'אט ולא באמצעות פייסבוק למשל. הצ'אט הרבה פחות פרוץ מהפלטפורמות האחרות ובעזרת כמה צעדים פשוטים של פתיחת חשבון ניתן לדבר עם אנשים בצורה אנונימית לחלוטין.

 

סכנות

לאנונימיות יש סכנות רבות. הצ'אט הוא כלי הרבה יותר יעיל לפדופילים, אנסים ואנשים מפוקפקים לצוד את קורבנותיהם. ברגע שאפשר לפתוח חשבון תחת כל שם, עם כל גיל וכל מידע שרוצים זה נותן פתח להרבה מאד אנשים שמנצלים זאת לרעה. אם יש לכם טיפת חשד שהאדם שמתכתב איתכם זה לא הוא באמת, אל תמשיכו ליצור איתו קשר ובכל אופן אל תקבעו לפגוש את האדם פנים מול פנים מבלי שיש לכם וודאות לגביו ומומלץ שהפגישה הראשונה תהיה במקום ציבורי עם הרבה אנשים.

 

לסיכום

אתרי הצ'אטים פרצו לחיינו בין שנות ה-90 המאוחרות לבין שנות ה-2000 המוקדמות והם נמצאים בשימוש עד היום. אמנם האתרים שאנחנו מכירים היום במדיה החברתית הרבה יותר פופולריים,  אי אפשר לקחת מאתרי הצ'אטים את הקרדיט על ראשוניות ועל אנונימיות מוחלטת. ברגע שהאינטרנט הפך להיות זמין וזול, אתרי הצ'אטים היוו את הפלטפורמה העיקרית להתכתבות ויצירת תקשורת וישנם אתרי היכרויות שעד היום עובדים דרך צ'אט. חשוב לזכור שעם האנונימיות מגיעות גם הסכנות ולכן כדי להיות מאד ערים להתכתבויות חשודות ולא לקבוע מפגש ראשוני מבלי לקבל וודאות על הצד האחר.

מנוע חיפוש

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מסך

מידע נוסף בנושא

איך ניתן למצוא ניירות גלגול אונליין

ישנן הרבה אפשרויות לעשן ולהשתמש בטבק, למשל: אידוי עם וופורייזר, פייפ או סיגריה אלקטרונית ובכל זאת, מרבית המעשנים מעדיפים להשתמש בשיטה הקלאסית של ניירות גלגול.

איך מעצבים תמונה לקנבס אונליין

כולנו מכירים את הכיף והיופי בבחירת תמונות מיוחדות לקישוט הבית, אחת הדרכים המוכרות ביותר זה כמובן הקנבס. תמונות המודפסות על בד קנבס איכותי, עוטפות מסגרת

מהם העסקים שתתאים להם מרכזיה בענן

עסקים כיום צריכים להתאים את עצמם לאקלים הטכנולוגי. כיום לקוחות לא מגיעים לעסק לשאול שאלות באופן פרונטלי, אלא מצפים למענה טלפוני נגיש בכל זמן ביום.