מהם המאפיינים של טלפון כשר

בדומה לאישור הכשרות שמופיע על מוצרי מזון ועל גבי תעודות במסעדות, מזנונים ובתי קפה, יש גם אישור שמופיע על גבי הטלפון.

מדובר כמובן בטלפון הכשר שרבים מהאוכלוסייה החרדית בוחרים לעשות בו שימוש.

בעקבות העלייה ברכישת המכשירים הכשרים בתקופה האחרונה, יצאנו לבדוק מהם המאפיינים של הטלפון הזה וריכזנו אותם במדריך הנוכחי, ממש כאן,

בשורות הבאות:

 

מאפיין מספר 1 – אין בו חיבור לרשת

אתם בטח מכירים את האפשרות של חיבור לאינטרנט, דבר שקיים כיום כמעט בכל מכשיר נייד. אז במכשיר הכשר, אין אפשרות כזו. הסיבה לכך נובעת מתוך הרצון שלא להיות מחוברים לאתרים שאינם נחשבים כשרים. חשוב לציין כי אין בכלל אפשרות להתחבר לרשת, גם לא עם ניסיון לחבר תוספת כלשהי לנייד או לפתוח איזושהי אפשרות בהגדרות. הדבר פשוט אינו קיים במכשירים הטלפון הכשרים.

 

מאפיין מספר 2 –ניתן לשלוח בו הודעות SMS

אי אפשר לגלוש בו באינטרנט אך אפשר לשלוח דרכו הודעות SMS. בכל פלאפון תומך כשר יש אפשרות לשלוח הודעות SMS בקלות. מאפיין זה גורם לאוכלוסיות רבות (פרט לחרדים והדתיים האדוקים) לבחור בו על פני המכשירים ה"מתקדמים" והלא כשרים. מדובר למשל באוכלוסיות הבאות:

  • אנשים מבוגרים שאין להם צורך בגלישה באינטרנט דרך הטלפון הנייד
  • אנשים שמעדיפים "להתנתק" מהאינטרנט במהלך היום

האוכלוסיות הללו, מתברר, רוכשות את הטלפונים הכשרים שלהם דרך החנות האינטרנטית של וייסטק.

 

מאפיין מספר 3 – קלי משקל

הטלפונים הניידים ה"מתקדמים", אלו שמציעים שירותי אינטרנט, מסך גדול, מצלמה וכו' צריכים להכיל לא מעט חומרה. הדבר מביא לכך שבסופו של דבר, הם נחשבים לכבדים יותר בהשוואה לטלפונים הכשרים שזקוקים אך ורק לחיבור קווי. זו סיבה נוספת לכך שמרבית האנשים המבוגרים בוחרים לעשות בו שימוש, מכיוון שנוח לשאת אותו ממקום למקום.

 

מאפיין מספר 4- משחקים של פעם

הטלפון הכשר מאפשר למחזיקים בו לשחק במשחקים מהנים שהיו קיימים בעיקר בפלאפונים הישנים, אי שם בתחילת שנות ה-2000. מדובר במשחקים המוכרים והאהובים כמו סנייק וכו'.

 

מאפיין מספר 5 – עמידות לטווח רחוק

אחד המאפיינים החשובים ביותר שראוי לציין ברשימה זו נוגע לעמידות המכשיר. טלפונים כשרים נחשבים לעמידים יחסית לטווח רחוק מכמה היבטים, למשל:

  • הבטרייה שלהם מחזיקה מעמד לזמן ממושך, כך שאין צורך להטעין אותה כל כמה שעות
  • הבטרייה מחזיקה מעמד לאורך שנים, כך שאין צורך לקנות חדשה כל כמה חודשים
  • אם המכשיר נופל, המסך בדרך כלל לא נשבר ברגע

 

כמה מילים לסיום

עד כאן כל המאפיינים של טלפון כשר שאתם פשוט חייבים לדעת. כעת, כשאתם יודעים ומכירים מקרוב את המאפיינים והיתרונות שלו, תוכלו לדעת אם מכשיר זה תואם לצרכים שלכם ולרכוש אותו בהתאם. לנו נותר לאחל לכם שתהיה בחירה נכונה בקשר לטלפון הנייד הבא שלכם. להתראות במדריך הבא.

מכשיר דיגיטלי

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
טלפון ישן

מידע נוסף בנושא

איך מבצעים אקטיבציה לווינדוס 10

כמו כל מוצר אחר שבו אנחנו נרצה לעשות שימוש, גם בווינדוס 10 עלינו לעבור הליך מסוים של רכישה והפעלה. חשוב ביותר לעשות את הפעולות הללו