מהי החשיבות של בחירת מערכת ניהול לעסק ?

לכל עסק – החל מחנות פשוטה ועד חברה גדולה, תפקידה של מערכת ניהול העסק חשובה במיוחד.

לכל עסק ישנו צרכים שונים, ולכן המערכת תשחק תפקיד אחר.

ישנן אפשרויות רבות מאוד לבחירה של מערכת ניהול, התאמה מיטבית לצרכים יכולה להקל משמעותית על ניהול העסק, החל מהרמה היום יומית.

 

למה צריך לשים לב כשבוחרים מערכת לניהול עסק ?

התאמת פונקציות המערכת לצורכי העסק

כאשר בוחרים מערכת לעסק היא צריכה להיות מותאמת לטיב העסק ולפעולות הדומיננטיות של מערכת הניהול הנדרשת – למשל, חנויות צריכות תוכנות טובות לניהול מלאי החנות בעוד שלחברות גדולות בתחומים אחרים ישנם צרכים שונים.

לכן, כאשר בוחרים מערכת ERP לעסק, כדאי לשים לב אילו פונקציות מפותחות במיוחד ולרכוש את המערכת שמתאימה באופן הטוב ביותר לצרכים. יש סיכוי שבו משתלם לרכוש מערכת זולה יותר שלא מציעה מגוון רחב של פונקציות שאין להן צורך בניהול השותף של העסקים.

 

אחריות ותמיכה שוטפת

כבכל מערכת טכנולוגית ומוצר בכלל, גם למערכות ניהול עסק ישנן תקלות. התקלות האלו יכולות להיות משמעותיות במיוחד כאשר מדובר בזמן אמת – זמן שווה כסף. לכן, קנו מערכת שהחברה שמספקת אותה מציעה תמיכה שוטפת, במיוחד בשעות העסקים שלכם.

פעמים רבות, מערכים של תמיכה מעידים על רצינות החברה וזה יכול להיות אינדיקציה נוספת טובה לוודא שהחברה שממנה אתם קונים את מערכת ניהול העסק שלכם היא מהימנה.

 

שמירת נתונים

כאשר מדובר בעסקים גדולים ואתם מעוניינים שמערכת הERP שלכם תשמור מידע רב – דפוסי קנייה, דפוסי מיון, דיווחים שונים או כל פונקציה אחרת, כדאי מאוד לשים לב איפה נשמרים הנתונים. ככל שהנתונים נשמרים גם פיזית וגם על ענן, הנגישות של המידע גדולה הרבה יותר ובעיקר האפשרות שהמידע יהיה שמור ולא תהיינה תקלות מצערות גדולים.

 

ניתוח מידע

שמירה ונגישות של נתוני המידע והניתוח בקלות חשובים ביותר לעסקים. הם מאפשרים לנתח אילו מוצרים נמכרים יותר, כיצד ניתן להתייעל ולהשתנות בתחומים שונים שמתועדים באופן שוטף במערכת.

במישור הזה, ישנן תוכנות ניהוליות שונות שמאפשרות הזנה בקלות או אף אוטומטית של המידע בדרכים שונות, למשל גיליונות אקסל, גרפים שונים וכולי על מנת להקל עליכם לנתח ולראות מגמות שונות – בהתאם לצרכים השונים והמיוחדים של העסק.

 

מחיר

מערכות ERP יכולות להיות מערכות מאוד יקרות ובמיוחד להציע פונקציות רבות שאתם לא בהכרח צריכים. לכן, אל תתפתו כשאומרים שמות גדולים – קנו בדיוק מה שאתם צריכים ותקנו את התוכנה המתאימה לכם.

לסיכום, בחירת של תוכנה לניהול עסק היא בחירה חשובה מאוד ויכולה להקל על ההתנהלות השוטפת של העסק. הצעתי ארבעה דברים חשובים לשים לב אליהם – התאמה של צרכי העסק לפונקציות השונות שמציעה המערכת, תמיכה טכנית שוטפת, אפשרויות שמירת נתונים ודרכים נוחות לניתוח הנתונים.

 

תוכנה

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מסך

מידע נוסף בנושא

איך גינון ישדרג את הגינה שלכם?

חולמים על להתעורר בבוקר, להכין כוס קפה, לפתוח את הדלת וליהנות מבוקר נפלא בגינה היפה שלכם? אבל במציאות, הגינה שלכם לא יכולה להיות מוזנחת וחסרת

אמסטרדם ברשת

אמסטרדם היא אחד ממוקדי התיירות האהובים ביותר על הישראלים. צעירים, מבוגרים, קבוצות, יחידים או משפחות עם ילדים – התיירים הישראלים שוטפים את עיר הבירה של

ערעור על דוח תנועה אונליין

מתן דוח תנועה בשנים האחרונות מתן דוחות התנועה רק עולה במסגרת המאבקים של הרשויות בתאונות הדרכים. לעיתים עולה החשש שחלק שהדוחות שניתנו לא אמורים היו