4 פעולות לשחזור מידע ב2020

האם ידעתם שלארבע מתוך עשר חברות אין תוכנית חירום לשחזור מידע? אם אתם עובדים באחת מתוך החברות האלו ואתם חווים איבוד מידע בסדר גודל קטסטרופלי אתם ככל הנראה קצת יותר ממודאגים. בעוד להיות מוכנים מראש עם אסטרטגיית חירום וגיבויים למידע שצברתם מהרגע הראשון שיצאתם לדרך כחברה זו הדרך הנכונה להתנהל עדיין יש כמה דרכים לשחזור מידע בשנת 2020 ולא הכל אבוד. מצאנו לכם 5 דרכים שבהם תוכלו לפעול על מנת לשחזר את המידע שלכם.

 

הפסיקו להשתמש בכל המכשירים הנגועים

ברגע שהבנתם שאתם בעיצומו של מקרה אובדן מידע רציני עליכם להפסיק להשתמש באופן מייד במכשירים שהושפעו מכך באופן ישיר או עקיף. במקרים מסויימים שחזור מידע ניתן לבצע מהחומרה שלכם לפני שהוא נדרס על ידי הוירוס המחולל את אובדן המידע – הנזק עלול להמשיך להשפיע ולדרוס את המידע הקיים במידה וממשיכים להשתמש במכשירים בצורה רגילה.

אם המידע שלכם אבד כתוצאה משריפה, הצפה או כל נזק פיזי לא צפוי, יהיה עליכם להפסיק להשתמש בציוד לאלתר עד אשר יבחן באופן מקצועי על ידי טכנאי שהוכשר לכך. לעולם אל תנסו לנסות לשחזר את המידע בעצמכם אחרי שנגרם נזק חמור למערכת, אתם רק עלולים לגרום לנזק נוסף ולמחיקת המידע שלכם לתמיד.

 

תתעדו פרטים של מה שקרה

לדעת בדיוק מה גרם לאיבוד המידע יכול להיות חיוני מאוד אם אתם רוצים לבחור במתודת שחזור המידע הנכונה לכם. ככל שיהיה לכם יותר ידע על גורם התקלה כך יהיה קל יותר למנוע את האפשרות שאותה תקלה תקרה שוב בעתיד. רשמו לכם ותתעדו את כל הסיבות שבגינן וסביבן התקלה התרחשה.

בדקו סיבות כגון:

– האם לאחרונה עשיתם שינויים במערכות המידע שלכם?
– האם ישנו עובד חדש שיש לו גישה למידע? אם כן, ודאו אולי הוא עשה פעולה שגרמה לתקלה
– האם יש מזג אוויר סוער בסביבתכם שהיה יכול לגרום לקצר?
– האם ישנן עבודות בנייה או תשתית בבנין או בסביבתו?

אפילו פרט המידע הזניח ביותר יכול לספק רמזים לתמונה הכוללת ולהוביל לפתרון הבעיה.

 

החליטו באיזו מתודת שחזור מידע להשתמש

לאחר שוידאתם בדיוק מה קרה בזמן איבוד המידע, זה הזמן להתחיל לעבוד על שחזורו. אם יצרתם גיבוי למידע בזמן שיצרתם אותו הדרך הקלה ביותר תהיה להשתמש באותם גיבויים אך אם אין לכם גיבויים לכל מה שעשים עד כה תיאלצו לנקוט בפעולות חלופיות כגון שחזור דיסק. אתם יכולים לנסות שחזור דיסק בעצמכם על ידי תוכנות מיועדות או בעזרת אנשי מקצוע.

 

צרו קשר עם מומחה למערכות מידע

ברגע שאתם יודעים מה גרם לאובדן המידע ומה האמצעי הנכון ביותר לשחזורו יכול להיות שתרצו ליצור קשר עם מומחה למערכות מידע. היום ב2020 זה כמובן מטלה מאוד קלה שלא כמו שחזור מידע שאבד. אפילו אם אתם יודעים מה הדרך הנכונה ביותר לשחזור המידע כל ניסיון כושל לשחזורו יכול לגרום לנזק חמור ואף לאיבודו באופן מוחלט ולזה כמובן אתם לא רוצים להגיע.

כרטיסי זיכרון

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

החשיבות של עבודה עם מוזיקה

בעולם המהיר של היום, מציאת דרכים לשיפור הפרודוקטיביות והיצירתיות היא חיונית להצלחה. שיטה אחת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה היא עבודה עם מוזיקה. בין אם אתם

7 טיפים לטיול מושלם בחו"ל

תכנון טיול לחו"ל יכול להיות חוויה מרגשת ומעשירה. בין אם אתם יוצאים לחופשה או נוסעים לעסקים, מעט הכנה מסייעת רבות כדי להבטיח נסיעה חלקה ומהנה.