4 דברים שצריך על מנת לבנות קורס דיגיטלי מוצלח

קורסים דיגיטליים אמנם היו קיימים גם בעבר, אך רק בשנים האחרונות כולנו הבנו שכדי לרכוש ידע אנחנו לא בהכרח צריכים לצאת מהבית. את הידע ניתן לקבל בעזרת קורסים שכל מה שהם דורשים מאיתנו זה פשוט לשבת ליד המחשב הביתי ולהתחיל ללמוד. אנחנו כאן כדי לספר לעזור לכם לבנות קורס כזה.

 

עיצוב איכותי

בעת הפקת קורס דיגיטלי, הדבר שהכי חשוב להקפיד עליו זה עיצוב נכון של חומרי הלימוד. זכרו שהלומדים של הקורס הולכים להיות בסביבה מרובת פיתויים ואתם צריכים לייצר תוכן אטרקטיבי שיגרום להם להישאר בתוך הקורס. התוכן צריך להיות מוצג בצורה נעימה לעין, וכזו שגם תייצר עניין אצל הלומדים ותגרום להם להישאר שקועים בלימוד.

כבר בשלבים הראשונים של בניית קורס דיגיטלי צריך להקפיד על זה, כיון שעיצוב של חומרי הלימוד בשנית לאחר שכבר יצרתם מבנה ראשוני עלול להיות מסובך יותר. ההמלצה שלנו היא כבר מהרגע הראשון להיות מודעים לנקודה הזו וכך תוכלו להיות בטוחים שהקורס שלכם לא רק יספק ידע איכותי אלא גם ירתק את הלומדים.

קורסים דיגיטליים

נגישות נוחה

מי שהולכים לקחת את הקורס הזה הם לא אלו שבנו אותו, מה שאומר שאתם צריכים לוודא שהקורס נגיש גם עבור מי שלא מחזיק בידע טכנולוגי רב. הניווט בין חלקי הקורס השונים צריך להיות ברור, כמו גם היכולת של הלומדים למצוא בכל יחידת לימוד את כלל החומרים שרלוונטיים עבור אותה יחידה. בצורה הזו תגרמו לכך שהקורס שלכם יהיה נגיש לכולם.

 

אפשרות לתרגל את החומר

אחת הבעיות המרכזיות בכל קורס דיגיטלי היא חוסר היכולת של התלמידים לתרגל את החומר שהם לומדים בקורס. למידה תיאורטית היא דבר חשוב, אולם כדי להגיע להבנה אמיתית של חומר יש צורך לתרגל אותו. אסור לכם לשכוח לספק ללומדי הקורס חומרי התרגול. יתר על כן, חומרי התרגול לבדם לא מספיקים ואתם צריכים לוודא שיש לתלמידים גם דרך לקבל משוב על התרגול.

קורסים דיגיטליים

פרסום נכון

אחרי שהשקעתם כל כך הרבה בבנייה של קורס דיגיטלי, חשוב לוודא שיהיו מי שלוקחים את הקורס הזה כדי שאתם תוכלו להחזיר את ההשקעה שלכם בקורס. פרסמו את הקורס בקרב קהל יעד שמתעניין בנושא שבו הקורס עוסק, או פשוט פנו לפלטפורמה שעוסקת בקורסים דיגיטליים כדי שהיא תקדם את הקורס שלכם וכך יגיעו אליו מספר רב של לומדים.

 

לסיכום

בנייה של קורס דיגיטלי דורשת מכם הקפדה על מספר דברים. הדבר הראשון הוא עיצוב נכון של סביבת הלמידה כדי שהיא מספיק אטרקטיבית עבור מי שלומד את הקורס מהבית. הקפידו גם שתלמידים תהיה יכולת לקבל משוב על הלמידה וכמובן אפשרו להם לנווט בקלות בין התכנים השונים של הקורס. אל תשכחו גם לפרסם את הקורס שלכם במקומות הנכונים כדי שהוא יגיע לקהל רב.

קורסים דיגיטליים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
קורסים דיגיטליים

מידע נוסף בנושא

מה לומדים בקורס שיווק דיגיטלי?

כיום אנו חיים בעולם דיגיטלי ומקוון שרק הולך והופך ליותר כזה מיום ליום. רוב האנשים מבלים את רוב הזמן שלהם בגלישה ברשת האינטרנט. הם נמצאים