5 טיפים להכנה לצו הראשון

הצו הראשון הוא חוויה קצת מלחיצה עבור צעירים בישראל. מדובר בצעד הראשון לתוך המערכת הצבאית, שלעיתים עלול להיות מאיים עבורם. הדרך הטובה ביותר להוריד את מפלס הלחץ מהצו הראשון היא פשוטה – להתכונן ולהכין את עצמכם אליו. ככל שתדעו מה עומד לפניכם, מה צפוי במהלך היום ומה החשיבות של כל אחד מהשלבים במהלכו, כך מפלס החששות ירד. כידוע מרבית הלחץ מגיע מהבלתי נודע, לכן ככל שתדעו יותר, תחששו פחות. אז הנה 5 טיפים שיכינו אתכם לצו הראשון.

 

1 – הגיעו עם המסמכים הרפואיים הנדרשים

הצו הראשון כולל מפגש קצר עם רופא. כפי שכל ישראלי יודע, מערכת הבריאות של צבא ההגנה לישראל אינה ידועה בשירותה המיטבי או יעילות בטיפול ודאגה לחיילים. לכן, על מנת למנוע טרחה ורדיפה אחרי גורמים שונים בהמשך השירות, מומלץ לדאוג שצה"ל יכיר, במידת הצורך, את הבעיות הרפואיות הקיימות עמן אתם מגיעים ליום הגיוס.

המועד האידיאלי להציג את הבעיות הללו הוא הצו הראשון. לפיכך, בואו מוכנים עם המכתבים והטפסים הרפואיים הרלוונטיים על מנת להראות אותם לרופא בצו הראשון.

1 - הגיעו עם המסמכים הרפואיים הנדרשים

2 – בצעו הכנה למבחני פסיכוטכני

אחד מן השלבים המלחיצים ביותר לאורך היום הוא מבחן הפסיכוטכני. מבחן זה, שלוקח מספר שעות, מורכב ממספר חלקים שונים, כמו חלק כמותי, מילולי וצורני. מטרת המבחן היא להעריך את יכולותיו ותכונותיו השונות של הנבחן, על מנת לשלוח אותו בהמשך למיונים לתפקידים שונים בהתאם ליכולותיו.

מבחן הפסיכוטכני עלול להיות מלחיץ עבור צעירים שלא עברו מבחן דומה לזה קודם, לכן מומלץ להיעזר בשירותי הכנה לצו ראשון במיוחד עבור מבחן הפסיכוטכני.

2 - בצעו הכנה למבחני פסיכוטכני

3 – הצטיידו באוכל ליום ארוך

אורך הצו הראשון משתנה בין כל מלש"ב. יש כאלו שמגיעים מוקדם ומסיימים מוקדם, יש כאלו שמגיעים ראשונים בבוקר ויסיימו את היום אחרונים. זה תלוי במגוון גורמים, כמו המיקום בו אתם מבצעים את הצו הראשון, מועד הצו, מספר האנשים וכדומה. לכן, ליתר ביטחון, וודאו שאתם מגיעים עם אוכל ושתייה שיספיקו ליום ארוך.

 

4 – הקפידו לא לאחר

במידה ואתם מעוניינים לסיים את היום כמה שיותר מהר ולא להגיע למצב שבו אתם מתחילים את מבחן הפסיכוטכני או הריאיון האישי בשלב מאוחר ביום, כשאתם כבר עייפים ומותשים, מומלץ להגיע כמה שיותר מוקדם ביום. אלו שיאחרו הם אלו שכנראה יסיימו מאוחר את הצו הראשון.

 

5 – לכו לישון מוקדם ביום שלפני

עצה זאת נראית אולי ברורה, אך היא כנראה החשובה ביותר. וודאו שאתם הולכים לישון מוקדם בערב שלפני על מנת להגיע לצו הראשון רעננים, מוכנים ובערנות מרבית. מחסור של שעה או שעתיים של שינה בלילה עלולים להיות ההבדל בין שני ציונים בפסיכוטכני.

 

סיכום

בסופו של יום, העצה החשובה ביותר היא לקרוא כמה שיותר על הצו הראשון, על מנת להגיע מוכנים ולא להיות מופתעים ממה שמצפה לכם.

5 טיפים להכנה לצו הראשון

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
5 טיפים להכנה לצו הראשון

מידע נוסף בנושא

6 תחומים שביטוח בניין משותף מכסה

ביטוח בניין משותף הוא סוג של כיסוי ביטוחי המגן על המבנים המשותפים והשטחים המשותפים של הבניין. הוא מספק הגנה מכרעת על ההשקעה של כל בעלי

היתרונות של משחק פוקר מקוון

בשנים האחרונות, המשחק האהוב פוקר עבר מהפך, ונדד מבתי הקזינו לעולם הדיגיטלי של פלטפורמות פוקר מקוונות. השינוי הזה הביא עימו שפע של יתרונות שתפסו את

איך לבחור עו"ד תעבורה תותח?

עבירות תנועה הן תופעה שכיחה למדי בין אם מדובר בדוח על מהירות מופרזת, אי ציות לתמרורים, עקיפה מסוכנת ועד לגרימת פגיעה ברשלנות. במידה ונקלעתם באחת

החשיבות של עבודה עם מוזיקה

בעולם המהיר של היום, מציאת דרכים לשיפור הפרודוקטיביות והיצירתיות היא חיונית להצלחה. שיטה אחת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה היא עבודה עם מוזיקה. בין אם אתם