7 יתרונות בנכס דיגיטלי מתפקד

מדובר פה בנדל"ן? תכשיט יקר ערך? או בעצם בדבר מופשט לחלוטין? הכול אודות הנכס הדיגיטלי, ויתרונותיו העיקריים כחלק מהעולם המודרני.

 

מהו נכס דיגיטלי?

מדובר בכל דבר שנמצא במרחב האינטרנטי ובבעלות אדם אחד או יותר, ואינם ניתנים לשליטה או שינוי על ידי אחרים. למשל – קובצי אודיו, מוזיקה, פודקאסטים, אתרי אינטרנט כמובן, קורסים דיגיטליים ואפליקציות. הנכס למעשה מבטא את רעיונו של האדם ומוגדר מבחינה משפטית כקניין רוחני. בנוסף, גם עמודים ומשתמשים ברשתות החברתיות אשר מציגים תכנים שונים הם נכסים דיגיטליים, אך הרשתות השונות כגון יוטיוב, פייסבוק או אינסטגרם נותנים את שליטתם על פרופילים אלו.

מה הם היתרונות בנכס דיגיטלי?

בעולם הטכנולוגי והמהיר בו אנו חיים, להחזיק בנכס דיגיטלי מתפקד הוא דבר יציב מכמה סיבות:

1.נכס דיגיטלי, בדומה לנכסים אחרים, הוא בעל פוטנציאל רווחי לא קטן, במידה וכמובן מוכוון ומושקע בצורה נכונה ומדויקת. כל כניסת גולשים ומשתמשים לאותו התוכן מכניסה תבואות כספיות, ותפוצה פרסומית רחבה אשר יכולה להוביל למימון ע"י חברות אחרות.

  1. יתרון נוסף הוא, שעל אף התחזוקה שהנכס דורש (למשל: אתרי בלוגים, אתרי חדשות), ההכנסה מגיעה גם כאשר בעל הנכס אינו עובד בזמן אמת. התבואה מגיעה בכל זמן, כל הזמן.
  2. בניגוד לנכס חומרי, עלותו של הנכס הדיגיטלי הינה נמוכה יחסית.
  3. כאשר הנכס שלכם למשל הוא חנות אינטרנטית תחת רשתות ידועות דבר שונות (איביי, אמזון), ישנו מקום רב לחשיפה עבור התוכן השיווקי והמוצרים שלכם. הפירמה הגדולה יותר נותנת חסות מובטחת להפצת שמכם אל מול קהל היעד שלכם.
  4. נכסים דיגיטליים פופולריים ברשתות החברתיות גם צוברים קהל נאמן וגם מרוויחים מפרסומות, כמו ביוטיוב למשל. לשם כך, שווה להשקיע בתוכן איכוִתי וגם ליהנות מדרך היצירה.
  5. יתרון חשוב לא פחות – ביטוי אמתי ליצירתיות ואמביציה של בעל הנכס. בניגוד לנכס נדל"ן למשל, שנרכש בעיקר למטרות רווח או לצורכי התמקצעות בנדל"ן, בנכס דיגיטלי יש הרבה מקום להתפתחות, שינויים והבאת תכנים חדשים ורלוונטיים שהינם פרי יצירתו של בעל הנכס, כמו למשל בבלוגים בתחומי חיים, תכניות רדיו אינטרנטיות, פודקאסטים, ספרים דיגיטליים, חנויות אינטרנטיות למוצרים בעבודות יד, ועוד. עולם הדיגיטל הוא רחב ומאפשר!
  6. כמו בעולם הנדל"ן, הפופולרי מבין תחומי הנכסים, קניית נכסים דיגיטליים היא חלק חשוב במשחק. מלבד בניית נכס כזה, ניתן לרכוש נכסים נוספים אשר יגדילו את הרווחים ואת הטראפיק (תנועה) בכניסה לאתר או לכל סוג נכס אחר. הקמת נכסים ברשתות החברתיות מעבה את הנכס ופותחת דלתות נוספות לקהלי משתמשים שונים באינטרנט.

 

נכס דיגיטלי – "עבודת כפיים" משתלמת

לסיכום, ההשקעה בבניית נכס דיגיטלי איכותי היא רבה והעבודה על כך דורשת זמן רב, אך מניבה תשואות גבוהות ומהווה חלק אינטגרלי מעולם העסקים האינטרנטי היום – בהחלט מייצג את העתיד.

 

חנות

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
קנייה דרך כרטיס

מידע נוסף בנושא

בעלי עסק? את היי בוב כבר הכרתם?

ניהול עסק זוהי משימה לא פשוטה בכלל. הסביבה העסקית התחרותית, יחד עם הצורך למצוא את התמהיל האנושי המתאים לאופי והמטרות של החברה, מהווים פעמים רבות